POZOSTAŃMY W KONTAKCIE
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A I OTRZYMUJ POWIADOMIENIA O NOWOŚCIACH I GORĄCYCH OKAZJACH!

Poradniki o rodzicielstwie: jak karmić piersią, jak nosić dzieci, poród naturalny, poranik wychowania dzieci, zabawy z niemowlakiem

 

Światowy Tydzień Karmienia Piersią

Świętujemy Światowy Tydzień Karmienia Piersią

Już po raz 28. będziemy w tym roku świętować Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Obchodzimy go na pamiątkę podpisania 1 sierpnia 1990 roku, we Florencji, Deklaracji Innocenti, zobowiązującej podpisujące ją państwa do ochrony, promowania i wspierania karmienia piersią. Pod tą inicjatywą znajdziemy podpisy 29 krajów, w tym Polski.

Organizator Światowego Tygodnia Karmienia Piersią, międzynarodowa organizacja World Alliance Breastfeeding Action (WABA) zajmuje się promocją karmienia na całym świecie, pokazując, że ten najbardziej naturalny sposób karmienia niesie korzyści nie tylko dla dzieci i dla matek, ale także, co może nie wydaje się już tak oczywiste – dla państwa. W tym roku, hasłem przewodnim Tygodnia jest KARMIENIE PIERSIĄ – FUNDAMENTEM ŻYCIA

           

Kiedy spojrzymy na statystyki, pokazujące, ile kobiet karmi wyłącznie piersią przez zalecane przez WHO 6 miesięcy, łatwiej będzie zrozumieć, dlaczego ten najbardziej naturalny sposób karmienia dzieci potrzebuje, aż takiej promocji i wsparcia. Raport Karmienie Piersią w Polsce 2018 pokazuje, że aż 60% polskich noworodków zostało dokarmionych mlekiem modyfikowanym jeszcze podczas pobytu w oddziale noworodkowym w pierwszych dobach po porodzie. Zazwyczaj działo się to za zgodą i wiedzą matek, jednak zostało zaproponowane lub zalecone przez personel medyczny. Już ten jeden fakt pokazuje, jak bardzo potrzebne są zmiany w patrzeniu na karmienie piersią, na zdolność mam do wykarmienia dzieci. Jak bardzo potrzebne jest promowanie karmienia, wspieranie mam w decyzji o karmieniu, informowanie o korzyściach płynących z karmienia. Jak ważne jest edukowanie także przyszłych lekarzy i położnych, aby swoim autorytetem nie przeszkadzali w tym dobroczynnym sposobie odżywiania niemowląt.

Mleko kobiece - pożywienie idealne

Jak możemy przeczytać w stanowisku Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią (polska organizacja pozarządowa, zrzeszająca lekarzy specjalistów promujących karmienie piersią), karmienie piersią jest ekologicznym, niewyczerpanym i odnawiającym się źródłem pożywienia. Dla mam, które pragną dbać o Ziemię jest to z pewnością mocny argument, aby kontynuować karmienie piersią, nawet jeśli pojawią się jakieś trudności do pokonania. Światowy Tydzień Karmienia Piersią, ma na celu między innymi motywowanie mam do podejmowania i nie rezygnowania z decyzji o karmieniu. Celem tegorocznego Tygodnia jest również szerzenie informacji na temat walki z problemem niedożywienia oraz biedy, również z wykorzystaniem karmienia piersią, jako broni przeciw tym zagrożeniom. Jak pokazują niedawne rewelacje wygłaszane przez głowę wielkiego państwa, taka edukacja jest wciąż niezbędna. Jeśli bowiem wielkie autorytety powtarzają tak bardzo dalekie od prawdy, mity o karmieniu piersią, to jak można wymagać aktualnej wiedzy od osób biednych, nie mających dostępu do powszechnej edukacji?

milk & love - promujemy karmienie piersią

W milk & love od początku staramy się promować karmienie piersią, bo wiemy jak wiele korzyści niesie ono za sobą nie tylko dla dziecka, ale - mało osób o tym wie - także dla karmiącej mamy. W zeszłym roku wraz z Fundacją Promocji Karmienia Piersią udało nam się zorganizować akcję informacyjną w warszawskim metrze: http://mleko.fpkp.pl/. Na naszym blogu oraz fanpage regularnie możecie znaleźć istotne informacje dla kobiet w ciąży i już karmiących piersią. 

Podziwiamy i jesteśmy dumni z każdej mamy, która karmi dziecko swoim mlekiem. Bo wiemy, że razem z nim, przekazuje mu morze miłości.

 

Źródła:

 http://www.kobiety.med.pl/cnol/images/cnol/Raport_karmienie_w_Polsce_2018.pdf

https://www.laktacja.pl/article/13,korzysci-karmienia-piersia

http://worldbreastfeedingweek.org/2018/wp-content/uploads/2018/03/WBW-2018-Announcement-English.pdf

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium